Aasta: 2011

  • 8.12.2011 eelfoorum

    8. detsembril 2011 toimus Tallinnas iga-aastase Haridusfoorumi eelfoorum teemal “Eesti Haridusstrateegia 2020”. Eelfoorumi eesmärgiks oli haridusstrateegia projektis esitatud viie suure probleemi/väljakutse tähenduse selgitamine, meetmete täpsustamine ja  edasiste konkreetsete sammude osas asjaosalistega läbirääkimine. Eelfoorumi kava 14.00–15.00 Kavandatava haridusstrateegia sisu: kuidas haridusstrateegia on elukestva õppe strateegia? Paneeldiskussioon Haridusstrateegia sisu:  millest väljakutsed tulenevad, kuidas neid mõista ja mida…

  • Suurfoorum 2010

    Eesti Haridusfoorum 2010Eesti haridusstrateegia 2020 25. ja 26. märtsil 2011 vastrenoveeritud Tallinna Teeninduskoolis 25. märtsil toimus toimkonna koosolek, kus täpsustati arutelude temaatikat EHF töörühmades 26.03.2011. Moodustatud oli kolmepoolne komisjon haridusstrateegia küsimuste lahendamiseks Eesti Koostöökogu, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Haridusfoorumi esindajatest. Komisjoni juhiks valiti HTM asekantsler Kalle Küttis. Lähtudes strateegiadokumendi tööversioonist sõnastati peamised väljakutsed, millele…

  • Suurfoorum 2011

    EHF foorum – „Eesti Haridusstrateegia 2020″ 26.03.2011, Tallinna Teeninduskool, Majaka 2 11 .00 – 12.30 avamine Haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase ettekanne (ppt) Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Peeter Kreitzbergi ettekanne (doc) EHF juhatuse esimehe Krista Loogma sissejuhatus haridusstrateegia aruteludesse (ppt) Sissejuhatavad sõnavõtud (Ene-Mall Vernik-Tuubel, Marju Lauristin, Jüri Ginter, Krista Loogma, Viive-Riina Ruus, Olav Aarna), tutvustamaks haridusstrateegia…

  • Head kogemused. Üld- ja kutseharidus

    Kuressaare Ametikooli DISAINIMAJAKAS Kuressaare Ametikooli disaini ja kujundamisega seonduvate erialade tarbeks valmis 2012. aastal uus õppehoone, mis nimetati DISAINI-MAJAKAKS. Lisaks erialadele teabegraafik, dekoraator-stilist, multimeedia kujundaja, nahakujundala ja palju muud, valmistatakse ka tooteid ja osutatakse teenuseid, mis on teostatud kooli õpilaste poolt. Teenustest saadavad summad lähevad nii töötasudeks kui ka baasi arendamiseks. Disainimajakas asub Kuressaares 93812,…

  • Head kogemused. Täiskasvanud

    Arvamus 2014 – KEELEKÜMBLUSEST Eesti koolides 4. jaanuari 2014 Eesti Päevalehe Laupäevalehes ütleb Oleg OSSINOVSKI, meieedukas ettevõtja, ajakirjanik Andres REIMERi artiklis oma õnne valemist, et venekeelse kooli eestistamine on möödapääsematu, kui soovitakse Eesti ühis-konnas kooskõla saavutada. Venelased säilitavad oma identiteedi eestikeelsest haridusest hoolimata, sest nii suurt ja võimsa kultuuriruumiga rahvast ei ohusta eestlastesse sulandumine sugugi.…

  • Head kogemused. Õpetajad, õppejõud

    Kogemused  2012. Tragetoni meetod – enne arvutil, siis käsitsi Artikkel  Õpetajate Lehes  reedel, 4. mail 2012  nr. 17. Autor Piret Plaks, TLÜ täiendõppekeskuse spetsialist. Tragetoni meetodi uuringud 6-9-aastaste lastega näitasid, et selle meetodiga kirjutama ja lugema õppinud oskasid keskmisest paremini lugeda ja kirjutada ka edasises koolieas. Kontaktid: tel. 619 9527 Kogemused  2012. Kaukaasia riikide värvikas täiskasvanukoolitus…

  • Head kogemused. Alus- ja põhiharidus

    Hea kogemus 2013 KEELEKÜMBLUS meie koolides ja lasteaedades ÕPIME ELU, MITTE KOOLI JAOKS. Põhikooli ja gümnaasiumi riiklik õppekava – Riigikogus vastu võetud 25.01.2002 nr. 56 sätestab, et 2011/2012. õppeaastal minnakse gümnaasiumites 60 % üle eestikeelsele õppele. Keelekümbluse programmiga alustati 2000. aastal neljas vene-õppekeelega koolis, Tallinna Läänemere Gümnaasiumis, Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis, Narva Vanalinna Riigikoolis ning eestikeelset…

  • Head kogemused

    Siia tulevad heade kogemuste tutvustused. Kui arvad, et ka Sinul on midagi huvitavat teistega jagada, siis anna sellest teada haridusfoorum@haridusfoorum.ee. Alus- ja põhiharidus Üld- ja kutseharidus Täiskasvanud Õpetajad, õppejõud

  • Haridus- ja teadusministri ettekanne

    Haridus- ja Teadusministeerium01.02.2011 Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukase avaettekanne Eesti haridusstrateegia arutelul Tallinnas Haridusstrateegia protsess, mis formaalselt algas kolmepoolse leppe sõlmimisega Eesti Koostöö Koja, Eesti Haridusfoorumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM) vahel 2009. aasta septembris, on jõudnud vahefinišisse. Vajadust ühtse haridusstrateegia järgi, mis haaraks kogu elukestva õppe spektrit, on Eestis tunnetatud kogu taasiseseisvumise 20 aasta…